.
Sportovnivozy.cz - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut

Autorádio z číny?

Mnoho lidí když uvidí označení Made in China na obale některého produktu, nebo zkrátka ví, že zboží je z Číny, automaticky zařazuje tyto produkty pod pokličku nekvalitního výrobku, lidově "šmejd".

Bohužel a i bohudík žijeme v době, kdy za cenu nejlepší konkurenceschopnosti tomu tak mnohdy je. Mnohokrát se zboží tváří navenek dokonale s nejlepším poměrem cena/výkon, zvláště pokud je trefně zvolen popis produktu, který v mnoha případech vůbec neshoduje s reálnými funkcemi/komponenty daného zboží (autorádia). Potom se mnohdy stává, že vidíte autorádio jako níže za cenovku okolo (pro příklad) 2000 Kč a ve Vás to vzbuzuje pocit životní koupi, tak někteří objednáváte. Po obdržení zboží si však v okamžiku rozbalování začnete již nalhávat, jak výborná koupě to byla a po zprovoznění takového autorádia ve Vás hluboko hřímá pocit, že je to strašné, ale nechcete si to přiznat, tak se spokojíte s tím, že autorádio občas zamrzne, o citlivosti mikrofonu při volání přes handsfree se nedá ani mluvit, zkrátka toto autorádio není použitelné pro handsfree volání, omezené funkce, obligátně známý špatný příjem FM stanic rádia díky chybějícímu FM čipu, nekvalitní zvukový projev se slabým výkonem (i přes uváděných 4x60W nakonec zjistíte, že autorádio má sotva 4x40W), přes nekvalitní display s nízkým rozlišením, popř zastaralým rezistivním displejem, až po téměř nefunkční gps navigaci, která může být nepřesná. Jako třešnička na dortu např. po 3 měsících zjistíte, že autorádio přestalo fungovat viz zkušenost rozepsaná níže.sku_916483007_1_1

Tyto autorádia budí skvělého dojmu mít tzv. hodně muziky za málo peněz. Mám vlastní zkušenost, kdy mne jeden kamarád požádal, abych mu takové objednal z ebay, aliexpress nebo něčeho podobného. Vyhověl jsem mu a autorádio objednal. Vyšlo ho na částku okolo 2000 kč. Jakmile jsme ho zapojili do jeho vozu (tehdy seat toledo 2. geerace), tak po spuštění nastalo první nadšení z dobré koupě - autorádio fungovalo. Když jsme začali s ovládáním, už šlo pozorovat ne úplně plynulý chod, následovalo opravdu velmi obtížné nalazení FM stanic v naších končinách. Další zjištění bylo i přes přítomnost funkce bluetooth, tak telefonovat bylo prakticky nemožné, protože ho druhá strana slyšela, jakoby volal přes vadné sluchátko pod vodou. Co se citlivosti dotykové vrstvy 7" panelu týče, tak byla také na ne moc dobré úrovni, pokud porovnáme s dnešními nejlevnějšími telefony, tak i nejllacinější mobilní telefon je citlivější jak takové autorádio. Co se týče zvukového projevu, tak basy spíše zahuhlané, výšky nevýrazné a celkově zvuk působil velmi lacině.

 Suma sumárum, co by jste chtěli za dotykové autorádio s gps za takové peníze :) výše uvedené fakta bohužel nebylo vše, protože neuběhl ani měsíc a kamarád mi volal, že už se autorádio nespustilo. Autorádio vyhodil a opět se vrátil k 1DIN autorádiu.

 Chtěl jsem popsat možnou skutečnost, která může nastat, pokud se rozhodnete nakupovat podobně s vidinou opravdu výhodné koupě, tak se promění v naprosto nevýhodnou ani ne za měsíc, jako se stalo mému kamarádovi.

 

 

 Z tohoto důvodu na tomto webu nabízím ověřená autorádia mnou samotným po dobu více jak 6 let a po tuto dobu stovkami spokojených zákazníků.